Použitá technologie SCR sníží emise oxidu dusíku již vytvořené během spalování paliva uvnitř kotle. Spaliny vzniklé spalováním uhlí, do nichž se technologií SCR řízeně dávkuje vodný roztok čpavku, jsou přivedeny do katalyzátoru, kde probíhá finální chemická reakce. Rozdíl mezi SCR a dosud častěji užívanou nekatalytickou metodou SNCR je v tom, že metoda SCR zaručí požadované emisní limity během dalšího provozování kotlů s výrazně nižším zbytkovým obsahem čpavku ve spalinách. Účinnost vlastní technologie SCR se pohybuje v rámci snížení NOx ve spalinách teoreticky okolo 80 – 90 %.
Snižování emisí dusíku metodou selektivní katalytické redukce
Díky použití denitrifikační metody SCR (selektivní katalytická redukce) vypouští dva horkovodní kotle polské Teplárny Kaweczyn, na nichž ORGREZ toto opatření realizoval, do ovzduší výrazně méně emisí dusíku (NOx), a tím splňují nejpřísnější legislativní požadavky na provoz těchto zařízení.
Lokace: EKOL, spol. s r.o. (Teplárna Kaweczyn, Polsko)
Další příklady úspěšné spolupráce
CTZ s.r.o., Uherské Hradiště
Energetický posudek k projektu snížení energetické náročnosti
Předmětem energetického posudku bylo vyhodnocení projektu na snížení energetické náročnosti spočívající v plynofikaci teplárny Mařatice -…
Fatra, a.s, Napajedla
Modernizace centrálních tepelných rozvodů
Předmětem energetického posudku bylo vyhodnocení projektu na snížení energetické náročnosti spočívající v modernizaci centrálních tepelných rozvodů…
TEDOM a.s.
Snižování emisí dusíku na kogenerační jednotce
Díky použití denitrifikační metody SCR (selektivní katalytická redukce) vypouští kogenerační jednotka v areálu AVIA Praha, na…